Dėl karo Ukrainoje trūksta žaliavų

Visas pasaulis, įskaitant mus, „Orkloje“, atidžiai stebi tebesitęsiantį karą Ukrainoje. Invazija į Ukrainą yra tarptautinės teisės pažeidimas, tai visiškai nepriimtina bei smerktina.

„Orkla“ grupė suteikė Ukrainai finansinę paramą daugiau nei už 500 000 eurų sumą, taip pat „Orkla” grupės įmonės iš viso pasaulio, įskaitant mus, aukoja maisto produktus Ukrainos žmonėms.

 

Būnant vienai iš didžiausių maisto gamybos įmonių Baltijos šalyse, Rusija ir Baltarusija buvo mūsų eksporto portfelio dalis, tačiau jau keletą metų kryptingai stengiamės mažinti eksporto iš šių šalių apimtis. Šių metų vasarį eksportą į Rusiją ir Baltarusiją iš viso sustabdėme.

 

Karas yra humanitarinė ir žmogiškoji katastrofa. Tai taip pat neigiamai veikia maisto žaliavų prieinamumą bei kainas. Ukraina yra viena iš kelių svarbiausių  maisto žaliavų gamintojų pasaulyje, tiekianti bulves, kviečius, miežius, kukurūzus, rapsus ir kitas žaliavas.

 

Ukraina taip pat yra didžiausia pasaulyje saulėgrąžų aliejaus gamintoja, kuri kartu su Rusija tiekia apie 80% viso pasaulinio kiekio. Rusijai įsiveržus į Ukrainą, saulėgrąžų aliejus pasaulio rinkose tapo nebepasiekiamas, kas   įtakoja ir kitų augalinių aliejų  prieinamumą ir  kainas. Dėl saulėgrąžų aliejaus trūkumo kiti augaliniai aliejai pabrango 70-80%, o tai neabejotinai turi įtakos ir produkto kainai lentynose.

 

Saulėgrąžų aliejus plačiai naudojamas daugelyje maisto produktų, taip pat ir mūsų „Taffel“ bulvių traškučių bei kitų sūrių užkandžių gamyboje. Pakeisti saulėgrąžų aliejų gaminiuose, kuriuos reikia kepti ir gruzdinti, sudėtinga dėl unikalių skonio savybių ir kokybės. Kitų aliejų alternatyvos yra labai ribotos. Saulėgrąžų aliejaus trūkumas yra visos maisto pramonės problema, todėl, kaip ir kitos įmonės, „Orkla“ saulėgrąžų aliejų laikinai pakeis atsakingai gautu ir sertifikuotu palmių aliejumi. Planuojame kaip įmanoma greičiau grįžti prie saulėgrąžų aliejaus.

 

 

Klausimai žiniasklaidai: Lineta Mikša, „Orkla Latvija“ komunikacijos direktorė, lineta.miksa@orkla.lv; +371 26569932

Sekite mus: